Ana içeriğe atla

YENİ YAYIN

Kurban Bayramında Alınabilecek En Güzel Hediye

Kurban Bayramı’nda sevdiklerinizi ziyaret ederken, yıllar boyunca kullanabilecekleri pratik bir hediye de vermeye ne dersiniz? Yalnız uyarayım; bu hediye o kadar güzel ve kullanışlı ki, kendinize saklamak isteyebilirsiniz! Derin dondurucular son derece faydalı cihazlar ve özellikle Kurban Bayramı gibi dönemlerde büyük bir sorunu çözüyorlar: Uzun süreli gıda depolama. Geçen bayram bir derin dondurucu kullanmanın ne denli önemli olduğunu anladım, zira etlerimin çoğunu (bozulmasınlar diye) hemen tüketmek, tüketemediklerimi de dağıtmak zorunda kaldım. Buzdolapları uzun süreli gıda depolamak için uygun bir çözüm değil, en fazla bir hafta içinde et tüm tazeliğini yitiriyor, hatta bozulmaya başlıyor. Derin dondurucular ile böyle tanıştım ve uzun bir araştırmadan sonra, tercihimi yatay derin dondurucu modellerinden yana kullandım. Yatay olmaları kapaklarının üst kısımda olması anlamına geliyor. Bu tasarım son derece kullanışlı ve pratik: Muazzam bir kullanım rahatlığı ve depolama alanı yaratıy…

zeytinyağlı portakallı çiçek kereviz

Zeytinyağlı Kereviz Yemeği

Portakallı Zeytinyağlı Kereviz Yemeği
Çiçek Kereviz Tarifi
Güzel Zeytinyağlı Kereviz Yemeği

Zeytinyağlı portakallı çiçek kerevizyemeği davet sofralarında çok hoş oluyor. Çiçek kereviz yapmak için basit kurabiye kalıpları kullanıyoruz. Biz kerevizleri pişmeden önce kalıpla kestik.  Kerevizleri çiğ olarak kalıpla kesmek zor gelirse piştikten sonra da kesebilirsiniz. Kerevizleri kalıpla kestikten sonra artan havuç ve kerevizleri sebze çorbasının içerisinde değerlendirdik. Güzel zeytinyağlı kereviz tarifi arayanlar için tarifimize geçelim.

zeytinyağlı portakallı kereviz
portakallı zeytinyağlı kereviz

Zeytinyağlı Portakallı Çiçek Kereviz Yemeği Malzemeleri

4 adet kereviz
4 adet havuç
1 adet kuru soğan (küçük doğranmış)
1 adet kereviz sapı (küçük doğranmış)
1 adet portakalın suyu
3 çorba kaşığı limon suyu
1 çorba kaşığı un
Tane karabiber
Tuz
1 çay kaşığı toz şeker
4 çorba kaşığı sızma zeytinyağı

Zeytinyağlı Portakallı Çiçek Kereviz Yemeği Nasıl Yapılır
Kerevizleri soyalım, geniş bir kaba su koyalım ve suyun içine 2 çorba kaşığı limon suyu ve 1 çorba kaşığı unu ilave edelim. Kerevizleri kararmamaları için hazırladığımız unlu limonlu suyun içine atalım. Kerevizlerin ortasını dolma oyacağıyla içine tüm havuç girecek şekilde oyalım. Havuçları soyalım ve tüm olarak kerevizlerin ortasından geçirelim. Ortasına havuç geçirdiğimiz kerevizleri birer cm halkalar şeklinde dilimleyelim. Kereviz halkaların büyüklüğüne uygun çiçek kalıplarımızı kullanalım ve çiçek şekline getirelim. Bir tencerede soğanları kısık ateşte kavuralım. Kereviz saplarını da ilave edip soğanlarla birlikte soteleyelim. Tencereye ortalarına havuç geçirilmiş kereviz dilimlerini yerleştirelim. Tuz, toz şeker ve tane karabiberleri dilimlenmiş kerevizlerin üzerine ilave edelim. Bir adet portakalın suyu ve 1 çorba kaşığı limon suyunu ilave edelim. Kısık ateşte 20-25 dakika kadar pişirelim. Kerevizler pişince dikkatli bir şekilde servis tabağına alalım ve servis yapalım. 
Afiyet Olsun


Yorumlar

en çok okunan tarifler